Filmové zážitky srpna 2018

Tenhle článek použiju jako takovou skládku filmových zážitků z prázdnin (které nebyly v minulém článku), srpna a září. Prostě delší mix se spoustou zajímavých anebo nezajímavých věcí, co jsem poslední dobou shlédla. Jelikož jsem začala denně jezdit na rotopedu alespoň hoďku, samozřejmě při sledování televize, tak tu chvilku budeme.

161269994_dd4054

Salem, 2014/2017

Oh Salem. Opravdu dlouho mě žádný seriál nechytl takhle moc. Obvykle nejsem úplně na takové ty periodické seriály z minulosti anebo středověku – nijak se jim nevyhýbám, ale není to úplně první věc, po které sáhnu. Čarodějky a magii a temno mám ale jako téma ráda a tak jsem si tenhle seriál vybrala při znuděném projíždění Netflixu a jsem za to dost ráda. Tohle je asi jeden z úplně nejlepších seriálů, co jsem za poslední dobu viděla a rozhodně úplně nejlepší seriál zaměřující se na čarodějky apod. Možná bych to skoro až nazvala takovou o dost levnější a méně velkolepou verzí Hry o trůny. Je tam spoustu intrik, politiky, sexu, magie. A Mary Sibley jakožto hlavní postava je neskutečně nádherná a sakra badass ženská. Skvělá herečka k tomu. Rozhodně doporučuju.

160132090_1c9dde

Bates Motel, 2013

Bates Motel jsem začala sledovat asi před dvěma roky, kdy jsem shlédla první sérii a potom na to nějak úplně zapomněla. Rozhodla jsem se tomu dát znovu šanci, protože ucházejících sérií, které mají dostatek epizod na denní sledování není nikdy dost. A musím říct, že druhá série je asi o dost lepší než ta první (kterou si už ani pořádně nepamatuju) protože mě to docela chytlo a už jsem na třetí. Sledovat psychopaty a podobné mentálně vyšinuté lidi je pro mne vždycky fascinující, takže si to vcelku užívám. Tak nějak se hlavně při každé epizodě těším, jestli někomu totálně přeskočí a co se stane. Pokud máte rádi něco trochu temnějšího, tak je to fajn seriál. Většina hlavních herců je opravdu schopná (Karlík z Továrny na čokoládu by se měl s cukrem asi trochu mírnit, protože mu to vůbec nedělá dobře) a zatím mě tenhle seriál ještě nepustil.

webANXnothingtodeclareukgen

Nothing to Declare (NZ, UK)

Okay, takže… přiznávám, že jsem poslední dobou trochu posedlá letištními a hraničními seriály. Co to je, říkáte si? Že jste o tom nikdy neslyšeli? No, tohle je váš šťastný den, protože vás teď hezky zasvětím. Nedokážu to vysvětlit, ale já prostě miluju sledovat tyhle dokumentární seriály které sledují celníky a kontrolory na letištích či hranicích (většinou Anglie, Nový Zéland nebo Austrálie) kteří prohledávají lidi kvůli drogám, nevhodným předmětům, hrozbám bio bezpečnosti atd. Vidět uprchlíky snažící se dostat přes kanál nasoukaný v kamionech selhat a být nalezeni celníky je pro mě úplně uspokojující a sledovat co někteří sotva anglicky mluvící cizinci vozí za šílenosti do Austrálie je občas fakt k popukání. Je to takový ten typ seriálu co můžete mít jenom v pozadí anebo se u toho nemusíte moc soustředit, ale já to stejně miluju. Je to realistický a ukazuje lidskou stupiditu, a to jsou dvě věci co já prostě ráda. A plus? Kupa z nich je zdarma na YouTube.

35a4f0ff023a0aff6a4eaf7cf07480a11aae7853

Sugar Rush, 2018

Co dělat když držíte dietu/měníte životní styl a snažíte se vyřadit cukry a chcete najít něco na sledování zatímco se mučíte na rotopedu? Sledovat cukrářskou reality show, of course! Myslím že tohle je jedna z takových těch basic tv shows které prostě sledujete, když se na ni moc nesoustředíte a mně to bavilo. Jsem celkem kreativní člověk, takže bylo fajn sledovat ty výtvory. Žádný mistrovský dílo cinematografie to samozřejmě není, ale pokud se vyloženě nudíte a máte Netflix, je to něco, co se dá sledovat.

162803543_e8bf2b

Iron Fist season 2, 2018

Iron Fist je asi jediný seriál z řady Netflix/Marvel, na který jsem si viděla hodně lidí stěžovat. Já moc nechápu proč – ačkoliv to rozhodně nebylo na úrovni Daredevila, první řada se mi líbila a neměla jsem s ní problém. Když jsem úplnou náhodou zjistila, že zrovna vyšla druhá, byla jsem vcelku nadšená a hned to šla zkouknout. A musím říct, že i z pohledu někoho, kdo neměl první řadu rád je tahle mnohem mnohem lepší. Nevím čím to je, jestli lepší choreografií anebo jiným direktorem, ale opravdu se mi to líbilo (ačkoliv tam bylo pár slabších storylines) a především se mi líbilo kam se to celé stočilo s Colleen. Tahle řada měla taky moji asi nejoblíbenějších záporačku Mary, která byla úplně skvělý příklad postavy s disociativní poruchou identity která byla znázorněná správně, s úctou a respektem k té poruše. Ona byla asi mým nejoblíbenějším aspektem série, takže pokud vám první série moc nejela, zkuste dát té druhé šanci. Třeba vás to překvapí.

162769880_7bef3b

Sharp Objects, 2018

HBO seriál ohledně kterého nemám vůbec tušení, jak se mám cítit… Je známým faktem, že HBO produkuje kvalitní seriály. A Sharp Objects rozhodně mají skvělou cinematografii, herecké obsazení, atmosféru, která na vás úplně dýchá… ale nejsem si jistá, jestli je ten příběh vážně tak zmatený a podivný, jak se mi zdá, anebo to jenom prostě není seriál pro mně. Sharp Objects je prošpekovaný flashbacky a podivnými snovými sekvencemi a já si při sledování většinou vůbec nejsem jistá kde jsem, kdy a proč. Tenhle seriál v sobě určitě má nějaké to kouzlo a dokáže člověka zaujmout, ale jak už jsem řekla, fakt že si nejsem jistá co má být sen, vzpomínka anebo přítomnost trochu ubližuje celkovému zážitku z příběhu. Kdyby k tomu všechno nebylo tak táhlý a skoro až znuděný, asi bych se mohla v těch dlouhých pomlkách, kdy se nic moc neděje zamýšlet nad tím, co se děje – jenže když úplně nevím, co se děje, má to za následek to, že jsem přestala sledovat po několika epizodách a nějak nemám chuť se k tomu vrátit. Sharp Objects určitě není pro každého.

162238234_dc3032

Professor Marston and the Wonder Women, 2017

Tenhle film mi ležel v downloadech už nějakých pár měsíců a já se k tomu pořád nemohla dostat. Jako idiot jsem si myslela, že budu sledovat nudný dokument o týpkovi, co vymyslel postavu Wonder Woman. No, to jsem neměla ani tušení, jak hrozně moc jsem se pletla. Když jsem Professorovi Marstonovi a Wonder Women dala šanci, objevila jsem nádhernej, fascinující příběh (podle skutečnosti) o skoro až pohádkové lásce a volnosti ve vztahu tří lidí, kteří se navzájem milují. Polyamorie je už nějakou dobu něco, co mně fascinuje a přála bych si to zažít – vidět proto tohle trio ve filmu se tak krásně doplňovat a bezmezně milovat mně chvílema skoro až dojímalo. No, a někde v dáli, v pozadí se tam taky děje něco ohledně Wonder Woman, ale já bych rozhodně řekla že tenhle film je víc o vztahu a romanci tri Elizabeth, Olive a Williama. A skoro bych i řekla, že i ten William tam byl trochu navíc a většina filmu se soustředila na Elizabeth a Oliver. (anebo prostě jenom ukradli spotlight) No, pokud jste takový volný spirit s otevřenou myslí, film se vám bude líbit a určitě jako já oceníte překvapivé info o tom, jak vznikl světoznámý komiks o Wonder Woman a jaký měl kontroverzní začátky.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s